top of page

GALERIA

Tak było na poprzednich warsztatach:

WMT6
WMT5
WMT1
WMT3
WMT2
WMT4
WMT11
WMT9
WMT8
WMT7
WMT12
WMT14
WMT13
WMT10

Filmy nagrane w Łomży w marcu 2014

ŚWIADECTWA PO WARSZTATACH

 

Dziękuję za zorganizowanie kolejnych warsztatów Modlitwy Tańcem :)

Ktoś powiedział, że nasze ciało to jakby  przedsionek świątyni, żeby wejść dalej, do miejsca świętego, trzeba najpierw przez niego przejść. I tak rzeczywiście to przeżywam - dla  mnie bowiem modlitwa tańcem to  czas radosnego uwielbienia Boga poprzez ciało, ale też zawsze wejście głębiej. 
Tym razem bardzo przemówiła do mnie modlitwa przez taniec do utworu "
Wierzę w Ciebie Panie" - był to dla mnie  obraz Kościoła i pomimo prostoty gestów, a może właśnie dzięki temu, ukazywał jego piękno. Ci, którzy są bliżej robią pomost, aby ułatwić wejście innym. Czasem muszą się jakby cofnąć do tych, którzy zostają w tyle, ale po to, aby trzymając się razem za ręce, iść dalej w kierunku Jezusa. I tak historia się powtarza...
Szczególnie cennym i pięknym czasem  na tych warsztatach jest dla mnie zawsze czas wieczornej Adoracji.
"Chwalmy więc Boga w naszym ciele".

Wiola


Pierwsze moje spotkanie z siostrą Anną i tańcem uwielbienia - było na Dzielnych Niewiastach w Krakowie - uczyłam się pierwszych kroków, odczułam wielką radość w wielbieniu Boga tańcem - serce „wzrastało". Następnym krokiem było uczestniczenie w sesji rekolekcyjnej - "Uwielbienie tańcem Miłosierdzia Pana" (kurs odbył się w dniach 30.06.16 - 3.07.16 w Pobiedziskach koło Poznania). To był piękny i niezapomniany czas - zarówno dzięki zaangażowaniu siostry Anny, jak i uczestników tych warsztatów.
Bóg pięknie nas prowadził w tańcu, uczył miłości, zaufania, wiary, wypełniał radością nasze serca - byliśmy niesieni Duchem Świętym. Uwieńczeniem 4-dniowych rekolekcji była modlitwa uwielbienia Pana tańcem i adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie da się opisać tych wrażeń, trzeba to przeżyć.
Siostra Anna „zaraziła nas tańcem” poprzez swoją pasję i zachwyt Panem Bogiem - widocznym na twarzy („gorejące” miłością oczy) i gestami ciała (oddanie, podziw, uniesienie) - pięknie.
Zrobiłam mocne postanowienie - będę uwielbiać Boga tańcem w zaciszu domowym.
W dniach od 21.10 do 23.10.2016r. - odbędą się w Tarnowie, warsztaty taneczne - siostro Anno - ja tam będę - nie ma innej opcji.
Irena

 

 

 

bottom of page